Zeiss Victory SF 10x32
Schott Ultra FL Glass - LotuTec & T* Lens Coatings
- Item: 523225-0000-000
- Brand: Zeiss
- Condition: New
In stock
$2,499.99
Only 2 Left!

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Close Focus Distance | 6.4 feet |
|---|---|
| Exit Pupil | 3.2 mm |
| Eye Relief | 19 mm |
| Weight | 20.8 ounces |
| Length | 5.9 inches |
| Magnification | 10x |
| Objective Lens Diameter | 32mm |
| Twilight Factor | 17.9 |
| Weather Resistance | Waterproof & Fogproof |
| Width | 4.4 inches |



