Vortex AMG UH-1 Gen II
EBR-CQB Reticle - NV Compatible
- Item: AMG-HS02
- Brand: Vortex
- Condition: New
In stock
$599.00
24 In Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Magnification | Fixed: 1X |
|---|---|
| Eye Relief | Unlimited |
| Turret Click Value | .5 MOA |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Battery Type | CR123A |
| Weather Resistance | Waterproof & Fogproof |
| Weight | 11 oz |
| Length | 3.9" |
| Max Elevation Adjustment | 100 MOA |
| Max Windage Adjustment | 100 MOA |



