Trijicon RMR Type 2 Adjustable LED 3.25 MOA - RM06
RM06 3.25 MOA Red Dot - RM34 Picatinny Rail Mount
- Item: 700674
- Brand: Trijicon
- Condition: New
Out of stock
Special Price
$630.75
Regular Price
$841.00
Out of Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Magnification | Fixed: 1X |
|---|---|
| Objective Lens Diameter | N/A |
| Exit Pupil | N/A |
| Eye Relief | unlimited |
| Field of View @ 100 Yards Spec | N/A |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Type | Tactical MOA |
| Turret Click Value | 1.0 MOA |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Reticle Focal Plane | N/A |
| Battery Type | 3V Lithium Battery |
| Weather Resistance | Water/Fog Proof |
| Weight | 1.2 oz |
| Length | 1.77" |
| Expected Battery Life | 4 years |



