Trijicon 1x25 MRO HD & 3X Magnifier
- Item: MRO-C-2200057
- Brand: Trijicon
- Condition: New
In stock
Special Price
$999.60
Regular Price
$1,428.00
10 In Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Magnification | Fixed: 1X |
|---|---|
| Objective Lens Diameter | 25mm |
| Eye Relief | 2.6" |
| Field of View @ 100 Yards Spec | 37.75 ft |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Type | N/A |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Reticle Focal Plane | N/A |
| Battery Type | CR2032 |
| Parallax Adjustable | Not Applicable |
| Weight | 12 oz |
| Length | 6.25" |



