Tangent Theta 3-15x50 TT315LRH
Long Range Hunter - Illuminated LHR-MOA Reticle
- Item: 800102-0405
- Brand: Tangent Theta
- Condition: New
Out of stock
$3,729.00
Out of Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Magnification | Zoom: 3X to 15X |
|---|---|
| Objective Lens Diameter | 50mm |
| Tube Diameter | 30mm |
| Turret Type | Capped |
| Turret Click Value | .250 MOA |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Battery Type | DL2032 |
| Weather Resistance | Waterproof |
| Weight | 26.98 oz |
| Length | 13.7" |



