Manfrotto Premium Full Size Tripod Complete - Tall
Pan & Tilt Tripod Head - w/ Quick Attach Plate
- Item: MK290XTA3-2WUS
- Brand: Manfrotto
- Condition: New
In stock
$199.99
Only 2 Left!

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Weight | 5.8 lbs |
|---|---|
| Collapsed Length - Legs Opened | 26" |
| Collapsed Length - Legs Closed | 28" |
| Maximum Height w/ Center Pole Extended | 71" |
| Maximum Height w/o Center Pole Extended | 60" |
| Foot Print | 43" |
| Leg Lock Type | Flip Levers |
| Load Capacity | 11 lbs |
| Tripod Head Included | Yes |
| Quick Connect/Disconnect Feature | Yes |
Recommended Accessories
-
Swarovski HD ATX 85 - Complete OutfitPackage Deal - Includes Everything You Need!
$12,762.98Out of Stock -
Swarovski HD ATX (Angled) Outfit BuilderSelect What You Want, Skip What You Don't
In StockFrom $5,146.99
To $10,631.99



