Sig Sauer ROMEO MSR Green Dot
2 MOA Green Dot - M1913 Rail Interface
- Item: SOR72002
- Brand: Sig Sauer
- Condition: New
In stock
$189.99
16 In Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Magnification | 1X |
|---|---|
| Magnification | Fixed: 1X |
| Objective Lens Diameter | 20mm |
| Turret Click Value | 1.0 MOA |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Reticle Focal Plane | N/A |
| Battery Type | CR1632 |
| Weight | 4.9 oz |
| Length | 3.1" |
| Expected Battery Life | 20,000 hrs |
| Max Elevation Adjustment | 100 MOA |
| Max Windage Adjustment | 100 MOA |



