Sig Sauer BUCKMASTERS 1500 LRF
Red LED Circle Reticle
- Item: SOK15601
- Brand: Sig Sauer
- Condition: New
In stock
Special Price
$136.99
Regular Price
$179.99
5 In Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Battery Type | CR2 |
|---|---|
| Magnification | 6x |
| Objective Lens Diameter | 22mm |
| Eye Relief | 18mm |
| Display Type | LED |
| Range Finder Type | Monocular |
| Measuring Distance | 1500 yds |
| Weight | 5.2 oz |
| Length | 3.9" |
| Width | 1.4" |
| Weather Resistance | Waterproof |



