Riton X1 Tactix RRD
2 MOA Dot - Cantilever Mount Included
- Item: 1TRRD
- Brand: Riton
- Condition: New
In stock
$129.99
27 In Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Description
Riton X1 Tactix RRD
Specifications
| Magnification | Fixed: 1X |
|---|---|
| Eye Relief | Unlimited |
| Tube Diameter | 30mm |
| Turret Click Value | 1.0 MOA |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Battery Type | CR2032 |
| Weight | 9.5 oz |
| Length | 3.76" |



