Liemke Merlin 42 Clip-On
Ceramic VOx Detector - 50Hz Refresh Rate - OLED Display
- Item: LO-MERLIN42
- Brand: Liemke
- Condition: New
In stock
$4,999.00
Only 2 Left!

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Weight | 14.8 oz |
|---|---|
| Detector | 384x288 VOx |
| Display | 1024x768 |
| Expected Battery Life | 12 hrs |
| Field Of View | 9x7° |
| Objective Lens Diameter | 42mm |
| Quick Detach Mount | No |
| Refresh Rate | 50Hz |
| Battery Type | CR123 |



