Liemke Merlin 13 Clip-On
Ceramic VOx Detector- 25Hz Refresh - OLED Display
- Item: LO-MERLIN13
- Brand: Liemke
- Condition: New
In stock
$1,999.00
6 In Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Weight | 4.5 oz |
|---|---|
| Detector | 256x192 VOx |
| Digital Zoom | 2x |
| Display | 1024x768 |
| Expected Battery Life | 12 hrs |
| Field Of View | 13.5x10° |
| Objective Lens Diameter | 13mm |
| Quick Detach Mount | No |
| Refresh Rate | 25Hz |
| Battery Type | CR123 |



