Leupold DeltaPoint Micro - 3 MOA
3 MOA Red Dot - Fits S&W M&P
- Item: 179570
- Brand: Leupold
- Condition: New
In stock
$399.99
5 In Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Magnification | 1X |
|---|---|
| Magnification | Fixed: 1X |
| Objective Lens Diameter | 9mm |
| Eye Relief | Unlimited |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Type | N/A |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Reticle Focal Plane | N/A |
| Battery Type | CR1632 |
| Parallax Adjustable | Not Applicable |
| Weather Resistance | Waterproof & Fogproof |
| Weight | 1.1 oz |
| Length | 2.25" |
| Expected Battery Life | up to 100,00 hrs |
| Max Elevation Adjustment | 100 MOA |
| Max Windage Adjustment | 180 MOA |



