Leupold BX-1 McKenzie HD 12x50
Advanced Optical System - Shadow Grey
- Item: 181175
- Brand: Leupold
- Condition: New
Out of stock
$200.99
Out of Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Close Focus Distance | 8.2ft |
|---|---|
| Exit Pupil | 4.1mm |
| Eye Relief | 17mm |
| Field of View @ 1000 Yds | 241ft |
| Weight | 27 oz |
| Length | 6.5" |
| Magnification | 12X |
| Objective Lens Diameter | 50mm |
| Weather Resistance | Waterproof & Fogproof |



