Burris Fastfire RD
2 MOA Dot
- Item: 300260
- Brand: Burris
- Condition: New
In stock
$179.00
5 In Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Description
Burris Fastfire RD Features
• 2 MOA Dot
• AAA Battery offers extended battery life
• Fits Picatinny Rails
• Brighter Red Dot
Specifications
| Magnification | 1X |
|---|---|
| Magnification | Fixed: 1X |
| Objective Lens Diameter | 35.5mm |
| Eye Relief | Unlimited |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Click Value | 1.0 MOA |
| Battery Type | AAA |
| Weight | 6.4 oz |
| Length | 2.8" |
| Max Elevation Adjustment | 90 MOA |
| Max Windage Adjustment | 90 MOA |



