ATN ThOR LT 5-10x Thermal Scope
Ultra Light Thermal Rifle Scope
- Item: TIWSTLT350X
- Brand: ATN
- Condition: New
Out of stock
$1,899.00
Out of Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Weight | 1.4 lbs/650 kg |
|---|---|
| Warranty | 3 years |
| Detector | 320x240 px |
| Display | 1280x720 |
| Expected Battery Life | 10+ hours |
| Length | 11.5" |
| Magnification | 5-10x |
| Reticle | Multiple Patterns |
| Objective Lens Diameter | 50mm |
| Polarity Modes | Black Hot & White Hot |
| Quick Detach Mount | No |
| Recoil Rating | Recoil Resistant |
| Battery Type | Li-ion |



