ATN ThOR 4 Thermal Scope 7-28x75mm (384)
4th Gen 384 Sensor, 60Hz Refresh w/30mm Rings
- Item: TIWST4387A
- Brand: ATN
- Condition: New
In stock
$2,999.00
Only 2 Left!

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Warranty | 3 years |
|---|---|
| Battery Type | Internal Lithium Ion Battery |
| Expected Battery Life | 18+ hours |
| Eye Relief | 90mm |
| Weight | 2.35 lbs/1.06kg |
| Length | 14.8" |
| Field Of View | 3°-2.4° |
| Reticle | Multiple Patterns and Color Options |
| Objective Lens Diameter | 75 mm |
| Quick Detach Mount | Yes |
| Resolution | 1280x720 |



