ATN ThOR 4 Thermal Scope 2.5-25x50mm (640)
4th Gen 640 Sensor, 60Hz Refresh w/30mm Rings
- Item: TIWST4643A
- Brand: ATN
- Condition: New
In stock
$3,699.00
Only 2 Left!

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Description
ATN ThOR 4 Thermal Scope 2.5-25x50mm (640)
Specifications
| Warranty | 3 years |
|---|---|
| Battery Type | Internal Lithium Ion Battery |
| Expected Battery Life | 16+ hours |
| Eye Relief | 90mm |
| Weight | 2.2 lbs/1.0kg |
| Length | 13.8" |
| Field Of View | 12.5°-9.7° |
| Reticle | Multiple Patterns and Color Options |
| Objective Lens Diameter | 50 mm |
| Quick Detach Mount | Yes |
| Resolution | 1280x720 |



