ATN ThOR 4 Thermal Scope 1.5-15x25mm (640)
4th Gen 640 Sensor, 60Hz Refresh w/30mm Rings
- Item: TIWST4642A
- Brand: ATN
- Condition: New
In stock
$3,299.00
4 In Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Warranty | 3 years |
|---|---|
| Battery Type | Internal Lithium Ion Battery |
| Expected Battery Life | 16+ hours |
| Eye Relief | 90mm |
| Weight | 2.03 lbs/0.92kg |
| Length | 13.5" |
| Field Of View | 24°-19° |
| Reticle | Multiple Patterns and Color Options |
| Objective Lens Diameter | 25 mm |
| Quick Detach Mount | Yes |
| Resolution | 1280x720 |



