ATN ThOR 4 Thermal Scope 1-10x19mm (640)
4th Gen 640 Sensor, 60Hz Refresh w/30mm Rings
- Item: TIWST4641A
- Brand: ATN
- Condition: New
In stock
$2,999.00
12 In Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Specifications
| Warranty | 3 years |
|---|---|
| Battery Type | Internal Lithium Ion Battery |
| Expected Battery Life | 16+ hours |
| Eye Relief | 90mm |
| Weight | 1.93 lbs/0.88kg |
| Length | 13.1" |
| Field Of View | 32°-25° |
| Reticle | Multiple Patterns and Color Options |
| Objective Lens Diameter | 19 mm |
| Quick Detach Mount | Yes |
| Resolution | 1280x720 |



