ATN ABL Laser Rangefinder 1000
Fits ATN NV/Thermal Riflescopes - Bluetooth
- Item: ACMUABL1000
- Brand: ATN
- Condition: New
Out of stock
$299.00
Out of Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Description
The ATN ABL Laser Rangefinder 1000 ACMUABL1000 is a handsfree solution you have always wanted. This day/night range finder shows you the exact distance to your target within seconds. The ATN ABL Laser Rangefinder 1000 pairs perfectly with ATN Smart HD scope. With a range of up to 1,000 yards, the ATN ABL Laser Rangefinder 1000 is sure to make your hunts a success.
Specifications
| Battery Type | 3V / CR123A |
|---|---|
| Range Finder Type | N/A |
| Measuring Accuracy | +/- 1 yard |
| Measuring Distance | 5 to 1000 yards |
| Weight | 12.6 oz |
| Length | 4.37" |
| Width | 3.43" |
| Weather Resistance | Waterproof |



