Aimpoint CompM4 (2 MOA) - No Mount
(No Mount Included) - Buyer Must Supply Mount
- Item: 12309
- Brand: Aimpoint
- Condition: New
Out of stock
$887.00
Out of Stock

Real experts. Real advice. The best prices.
Give us a call at (800) 720-9625 or
Give us a call at (800) 720-9625 or
Description
Rather use a different mounting system for your new CompM4? We offer the site here without any mount at all.
Specifications
| Magnification | 1X |
|---|---|
| Magnification | Fixed: 1X |
| Eye Relief | Unlimited |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Type | Capped |
| Turret Click Value | .5 MOA |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Reticle Focal Plane | N/A |
| Battery Type | AA |
| Weather Resistance | Waterproof to 45 m & fogproof |
| Weight | 9.3 oz |
| Length | 120 mm |
| Expected Battery Life | 80,000 hrs |
| Max Elevation Adjustment | ± 72 in |
| Max Windage Adjustment | ± 72 in |



