AGM Rattler TS35-384
- Item: 3092455005TH31
- Brand: AGM Global Vision
- Condition: New

Give us a call at (800) 720-9625 or
The AGM Rattler TS35-384 Thermal Scope is a compact thermal imaging scope developed for 24 hours operation under any weather and environmental conditions. The AGM Rattler Thermal imaging riflescope has a 384x288, 17μm thermal detector, and 1024×768 OLED monitor, which provides a clear image under harsh environment conditions like darkness, fog, smoke, dust, rain, snow, wood, camouflage, etc. The device can be used as a thermal rifle scope or handheld monocular. The scope is mainly applied to scenarios such as patrolling, hunting, etc. Powered with two CR123A batteries the AGM Rattler TS35-384 gives up to 4.5 hours of continuous operation time. An external 5V power bank (battery pack) can be easily connected via a USB connector for a significant increase in operating time. Onboard Wi-Fi modules for live video streaming and video/image recording via application are also available.
AGM Rattler TS35-384 Features
• 50 Hz Refresh Rate
• Video Recording
• 2x, 4x, 8x Digital Zoom
• 17 μm Uncooled Detector
• Adjustable Color Modes
| Weight | 18.0 oz |
|---|---|
| Detector | 384x288 17μm Uncooled |
| Digital Zoom | 2x, 4x, 8x |
| Display | OLED |
| Expected Battery Life | 4.5 hours |
| Length | 8.9" |
| Field Of View | 10.0° x 8.0° |
| Objective Lens Diameter | 35mm |
| Quick Detach Mount | No |
| Refresh Rate | 50 Hz |
| Battery Type | CR123A |



